Hautetsiak

Orrialde honetan

Hautetsiak

Lehendakariak Hiriguneko kontseiluko deliberoak prestatzen eta gauzatzen ditu. Saioak eta eztabaidak zuzentzen ditu.  

Lehendakaria: Jean-René ETCHEGARAY

Lehendakari ordeak: lehendakari orde edo kontseilari ordezkari bakoitza, Lehendakariak eman jarduera arlo bateko arduraduna da eta honi lotu usaiako erabakiak hartzen ditu.   

  • 1. lehendakari ordea, finantza karguduna: Kotte ECENARRO
  • 2. lehendakari ordea, etxebizitza eta hiriaren politika karguduna: Paul BAUDRY
  • 3. lehendakari ordea, lur erabilpen estrategia eta ekintzak, elkargorko inetreserako antolaketa operazio karguduna: Roland HIRIGOYEN
  • 4. lehendakari ordea, Lurraldearen antolaketa iraunkor estrategia, planifikazioak, ondarea eta paisaien karguduna: Pascal JOCOU
  • 5. lehendakari ordea, Prebentzioa, hondakinen bilketa eta balorizazio karguduna: Dominique BOSCQ
  • 6. lehendakari ordea, hizkuntza politika karguduna (euskara eta gaskoina): Beñat ARRABIT
  • 7. lehendakari ordea, Edateko uraren karguduna: Eric NARBAIS-JAUREGUY
  • 8. lehendakari ordea, Giza Baliabide karguduna: Maïder BEHOTEGUY
  • 9. lehendakari ordea, elkargoko ekintza soziala eta lehen haurtzaro karguduna: Beñat CACHENAUT
  • 10. lehendakari ordea, Mugikortasunen karguduna: Claude OLIVE
  • 11. lehendakari ordea, Turismo erakargarritasuna, ekonomia urdinaren karguduna: Michel VEUNAC
  • 12. lehendakari ordea, saneamendua eta euritako uren karguduna: Alain IRIART
  • 13. lehendakari ordea, Trantsizio eklologiko eta energetikoa / Hirigune herritarraren karguduna: Martine BISAUTA
  • 14. lehendakari ordea, Ekonomia eta berrikuntzaren karguduna : Sylvie DURRUTY
  • 15. lehendakari ordea, Ekonomia eta lurraldeen garapena, laborantzaren karguduna: Michel ETCHEBEST

Kontseilari delegatuak  

  • Itsasbazterraz, kosta marraz, Gemapi eta natura guneen ardura duen 1. kontseilaria: Emmanuel ALZURI
  • Lurraldeko antolaketa numerikoa eta informazio sistemen ardura duen 2. kontseilaria: Anthony BLEUZE
  • Kultur partaidetzak, arte irakaskuntza eta kultur ondarearen ardura duen 3. kontseilaria: Bruno CARRERE
  • Goi mailako irakaskuntza, ikerkuntza eta lanbide formakuntzaren ardura duen 4. kontseilaria: Peio CLAVERIE
  • Mugazgaindikoa, portuak eta arrantzaren ardura duen 5. kontseilaria: Kotte ECENARRO
  • Zerga sistemaren adura duen 6. kontseilaria: Francis GONZALEZ
  • Mendiaren ardura duen 7. kontseilaria: Jean-Baptiste LABORDE LAVIGNETTE
  • Ingeniaritzaren ardura eta antolakuntza eta arauzko hirigintzan aholkularia den 8. kontseilaria: Marie-José MIALOCQ
  • Turismoa, natura eta ondarearen ardura duen 9. kontseilaria: Daniel OLÇOMENDY

Kontseilu iraunkorreko elkargoko kontseilariak  

Marc BERARD, André BERTHET, Barthélémy BIDEGARAY, Alexandre BORDES, Vincent BRU, Vincent CARPENTIER, Patrick CHASSERIAUD, Antton CURUTCHARRY, François DAGORRET, Odile DE CORAL, Manuel DE LARA, Valérie DEQUEKER, Gilbert DUBLANC, Philippe ELISSALDE, Pierre EYHERABIDE, Jean-Louis FOURNIER, Arño GASTAMBIDE, Laurence GOYENETCHE, Pierre GUILLEMOTONIA, Ghislaine HAYE, Michel HIRIART, Michel IBARRA, Beñat INCHAUSPE, Jean-Marie IPUTCHA, Jean-Claude IRIART, Jean-Pierre IRIART, Chantal KEHRIG-COTTENÇON, Alain LACASSAGNE, Jean-Pierre LAFLAQUIERE, Jean-Michel LAMERENS, Albert LARROUSSET, Florence LASSERRE-DAVID, Christine LAUQUE, Jean-Jacques LOUSTAUDAUDINE, Christian MILLET-BARBE, Nathalie MOTSCH, Pierre-Marie NOUSBAUM, Guy POULOU, Marc SAINT ESTEVEN, Michel SOROSTE, Marie-Ange THEBAUD, Yves UGALDE, Jacques VEUNAC

Elkargoko kontseilariak  

Arnaud ABBADIE, Léonie AGUERGARAY, Barthélémy AGUERRE, Christian ALCUGARAT, Michel ALDACOURROU, Jean Michel ANCHORDOQUY, Jean-François ANGLADE, Jean-Pierre APAÇARENA, Philippe ARAMENDI, Serge ARCOUET, Jean-Pierre ARHANCHIAGUE, Pierre ARROSSAGARAY, Sauveur BACHO, Jean Marc BARANTHOL, Jean-Michel BARATE, Claude BARETS, Guillaume BARRUCQ, Catherine BEGUE, Adrien BEGUERIE, Gabriel BELLEAU, Mathieu BERGE, Simone BERLAN, Jean-Michel BERRA, Lucien BETBEDER, Jean - Michel BICAIN, Jean - Paul BIDART, Gérard BIDEGAIN, Jean-Marc BONZOM, Françoise BRAU-BOIRIE, Jean Yves BUSSIRON, Nicole BUTORI, Jean-Michel CAMOU, Colette CAPDEVIELLE, Jean CARRICABURU, Pierre CARRICART, Renée CARRIQUE, Bernard CASABONNE, Jean Louis CASET, Jocelyne CASTAIGNEDE, Alain CASTAING, Sophie CASTEL, Christelle CAZALIS, André CHANGALA, Michel DALLEMANE, Daniel DARRASPE, Nicole DARRASSE, Allande DAVANT, Xavier DE PAREDES, Jean-Pierre DELGUE, Lucien DELGUE, Patrick DESTIZON, Jean-Michel DONAPETRY, Jean-Jacques DOYHENART, Alain DUBOIS, Agnès DUHART, Andrée ECHEVERRIA, Philippe ECHEVERRIA, Monique ELGOYHEN, Martin ELGUE, Gaxuxa ELHORGA-DARGAINS, Iker ELIZALDE, Christine ERDOZAINCY-ETCHART, Chantal ERGUY, Michel ERNAGA, Anicet ERREÇARRET, Philippe ESCAPIL-INCHAUSPE, Alain ESMIEU, Marie-José ESPIAUBE, Jean-Louis ETCHART, Pierre ETCHEBER, Jean-Jacques ETCHEBERRY, Pierre ETCHEMAITE, Jean ETCHEMENDY, Rene ETCHEMENDY, Philippe ETCHEPARE, Henri ETCHETO, Maialen ETCHEVERRY, Michel ETCHEVERRY, Pello ETCHEVERRY, Pascale EXILARD, Jean-Marie EYHARTS, Pierre FIESCHI, Arnaud FONTAINE, Jean - Michel GALANT, Françoise GALLOIS, Roger GAMOY, Robert GARICOITZ, Francis GAVILAN, Claudine GETTEN-PORCHE, Ruben GOMEZ, Joseph GOYHENEIX, Christian GUILLEMIN, Germaine HACALA, Jean Pierre HARRIET, Jean-Baptiste HASTOY, Daniel HEUGUEROT, Sylvie HIALLE, Iñaki IBARLOZA, Alphonse IDIART, Michel IDIART, Jeanne IDIARTEGARAY-PUYOU, Sébastien IHIDOY, Henry INCHAUSPE, Didier IRASTORZA, Bruno IRIGARAY, Didier IRIGOIN, Jean-Pierre IRIGOIN, Nathalie IRIGOYEN, Jean-François IRIGOYEN Jacques IRUME, Jean Michel IRUME, Eric ITHURRALDE, Nicole ITHURRIA, Christian JONCOHALSA, Bernadette JOUGLEUX, Philippe JUZAN, Xavier LACOSTE, Guy LAFITE, Pascal LAFITTE, Roger LAPEYRADE, Antton LARRABURU, Andre LARRALDE, Jules LARRAMENDY, Régine LARRANDA, Jean-Pascal LARRODE, Marie LASSERRE, Robert LATAILLADE, Daniel LESPADE, Charles LEURGORRY, Sandra LISSARDY, Bernard LOUGAROT, Arnaud MANDAGARAN, Christine MARTIN-DOLHAGARAY, Sylvie MEYZENC, Raymond MINONDO, Jean-Pierre MIRANDE, Guy MONDORGE, Colette MOUESCA, Pascal NEGUELOUART, Philippe NEYS, Gilbert OÇAFRAIN, Michel OÇAFRAIN, Yves ONDARS, Jean-Marc Laurent ORTIZ, PEILLEN, Marie PICARD-FELICES, Yves PONS, Jean - Louis POYDESSUS, Philippe POYDESSUS, Jean-Michel PRAT, Jean-Louis PREBENDE, Jean SAN PEDRO, Maryse SANPONS, Thierry SANSBERRO,  Michel SECALOT, Florence SERVAIS, Richard TARDITS, Michel THICOIPE, Frédéric TRANCHE, Michel UHART, Sauveur URRUTIAGUER, Dominique UTHURRALT, Marie Pierre VERNASSIERE, Arnaud VILLENEUVE, Jean - Claude YBARGARAY

Orrialde honek zure beharrei erantzun ote du ?

Le kiosque Kioskoa lo Quiòsc

Actualités Artikuluak Actualitats